wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Dlaczego rowerem do pracy ?

Dlaczego rowerem do pracy ?

JAZDA ROWEREM DO PRACY
ZBAWIENNA DLA SERCA

CIESZ SIĘ LEPSZYM ZDROWIEM


 
Jazda rowerem do pracy może o 30 proc. zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu choroby serca czy wylewu. Najnowsze badania w tym zakresie przeprowadzono z udziałem blisko 360 tys. osób.

Chcesz dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem?
W drodze do pracy zastąp auto rowerem. Skłaniają ku temu najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Cambridge, Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej, a także Imperial College London. Postanowili oni dowiedzieć się więcej o zależności między sposobem dojazdu do pracy a ryzykiem chorób i śmierci. Zbadali w tym celu zwyczaje 358 799 osób z biobanku UK Biobank, który gromadzi informacje na temat zdrowia osób zamieszkujących głównie brytyjskie miasta. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie medycznym „Heart”. Jasno wskazują one, że ze względów zdrowotnych nie warto dojeżdżać do pracy samochodem. Pokonywanie tej drogi na własnych nogach, rowerem czy komunikacją miejską znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju chorób sercowych czy wylewu.
Analiza obejmowała do siedmiu lat z życia poszczególnych uczestników badań. Byli oni pytani przez naukowców nie tylko o to, jak docierają do pracy, ale także m.in. o to, czy palą papierosy, jak się odżywiają, jaki jest ich status społeczno-ekonomiczny. Spośród osób, które dojeżdżają do pracy co najmniej trzy razy w tygodniu, mniej więcej dwie trzecie polegało wyłącznie na samochodzie. 8,5% badanych pokonywało tę drogę na rowerze.
Ryzyko rozwoju chorób serca u osób, które w drodze do pracy wybierały aktywność inną niż prowadzenie auta, było mniejsze o 11% niż u pracujących kierowców. Aktywność w drodze do pracy, taka jak jazda na rowerze, o 30% zmniejszała ryzyko śmierci z powodu choroby serca bądź wylewu.


 
Przejdź do strony głównej

alt

W NASZYM SKLEPIE PŁACISZ BEZPIECZNIE
 
W NASZYM SKLEPIE KUPISZ NA RATY
WYSYŁAMY ZA POŚREDNICTWEM
 
alt alt alt alt alt

alt
alt

alt
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu